Vali’den Tosya’daki Şehit Ailesine Ziyaret

Vali’den Tosya’daki Şehit Ailesine Ziyaret

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz 04 Şubat 2020 günü Van'da çığ düşmesi sonucu Şehit olan Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz'in ailesini Tosya ilçesinde ziyaret etti. Ziyaretle ilgili Valilikten yapılan açıklama şu şekilde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, Van İl Jandarma Komutanlığı Çatak – Kayaboğazı Karakol Komutanlığında görevli iken  04 .02.2020 Salı günü Çatak- Bahçesaray karayolu üzerinde çığ düşmesi sonucu kayıp (2) vatandaşımızı arama faaliyetinin devamı esnasında,  05.02.2020 günü çığ düşmesi sonucu Şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz'in  ailesine ziyarette bulunarak taziyelerini iletti.

Şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz'in Tosya ilçesinde bulunan  annesi Behiye Odun ve babası Recep Odun'u ziyaret programında ayrıca Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil,  İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, 5'inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Sülün ve Aile, Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş hazır bulundu.Bizler huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimizin sayesinde yaşıyoruz diyen Vali Karadeniz; Devlet olarak bizler daima şehit yanlarınızdayız, sizler şehitlerimizin bizlere emanetlerisiniz. Tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun“ şeklinde konuştu. 


Daha sonra Kuran-ı Kerim okundu ve ardından Şehit Ufuk Deniz ve tüm şehitlerimize dua edildi. Vali Karadeniz, şehit ailesiyle yakından ilgilenerek bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu, denildi.

Yayına veren: Editör

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir