Terör Gazisine Vicdansızlık, pes dedirtti

Hakkari gazisinin evlat isyanı: Eşi tedavi görürken kendisini terk etti, 3 aydır oğlunu göstermiyor!

Hakkari'de PKK'lı hainlerin saldırısında gazi olan Mehmet Babayiğit evlat hasreti çekiyor. Yaklaşık 3 aydır oğlunun yüzünü göremeyen gazi, tedavi gördüğü hastanede kendisini terk edip giden eşinden şikayetçi oldu. Gazi Babayiğit, "Ben Hakkari'de bir bedel ödedim. Bunlarda akıllarınca bana bedel ödetmeye kalkıyor." dedi.

"EŞİM BİR DAHA AYAĞA KALKAMAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORDU"

Gazi Mehmet Babayiğit, "Ben Hakkari'de bir bedel ödedim. Bunlarda akıllarınca bana bedel ödetmeye kalkıyor. İşkence çektirmeye çalışıyorlar ama ben dik durmaya çalıştım. Türk askerinin her zaman dik durması lazım. ayakta durması lazım. Eşim beni istemedi çünkü o bir daha ayağa kalkamayacağıma ve hep böyle kalacağıma inanıyordu." ifadelerini kullandı. Babayiğit'in annesi ise oğlunu terk eden gelini ile ilgili, "Eşi, annesine 'Ben engelli biriyle yaşamak istemiyorum.' demiş. Acı içinde acı yaşamış benim oğlum." dedi.

EŞİ HEM TAZMİNATA HEM DE GAZİLİK MAAŞINA TEDBİR KOYDURDU

Gazi Mehmet Babayiğit, aslında ilk maaşını bu ay alacaktı. Bilgi almak için SGK'yı aradığında eşinin hem tazminatına hem de gazilik maaşına tedbir koydurduğunu öğrendi. Ama onu bu süreçte asıl yıpratan, çocuğunu görememesi oldu. Babayiğit, "Bu olay beni daha da sarstı. Biraz da zoruma gitti açıkçası. Yoksa hiç para umurumda değil. Ben arkadaşlarımı kaybetmişim, onun beni bırakması o kadar etkilemedi. Tek etkisi çocuğumu göremiyorum." dedi.

İki yıl önce teröristlerin hain saldırısında yaralanan gazi Mehmet Babayiğit, tedavisi devam ederken kendisini terk eden eşinin aldırdığı tedbir kararı sebebiyle tazminatını ve gazi maaşını alamadığını söyleyerek, isyan etti: “Bir bedel ödedim ama bunlar da bedel ödetmeye çalışıyor.”

Sözleşmeli er olarak görev yaptığı Hakkari Yüksekova'da teröristlerin hain saldırısında ağır yaralanan ve tedavi sürecinde eşi tarafından terk edilen Mehmet Babayiğit'in hayatı, ‘tedbir kararı' sebebiyle gazi maaşı ve tazminatını alamayacağını öğrenince kâbusa döndü. Çocuğunun kendisine gösterilmediğini ve eşinin, açtığı ‘nakdi tazminat davası' yüzünden Türk Silahlı Kuvvetleri'nden alacağı tazminat ile gazi maaşı üzerine ‘tedbir' kararı konulduğunu iddia eden kahraman gazi, “Parasında değilim ama bu yaptıkları resmen işkence, çok zoruma gidiyor” dedi. Patlamada kafatası kırıldığı ve beyni hasar gördüğünden yüzde 90 ölüm ve felç kalma riski devam eden, tedavisi için anne ve babasıyla birlikte Ankara'ya taşınan Babayiğit, konuştu: “Tedavi sürecinde bilincim kapalıydı, hiçbir şey hatırlamıyorum. 53 gün sonra evimdeydim ve kaynanam ile eşimin, yatağa bağımlı olduğum için benim hakkımda konuştuklarını duydum. Kısa süre sonra 5 aylık oğlumu da alıp, evi terk etti. Boşanma davası açtım ama o da karşı dava açtığı için çıkmaza girdi.

ÇOCUĞUNU DA GÖSTERMİYOR!

Gazi Babayiğit'in iddiasına göre onu terk eden eşi çocuğunu da göstermiyor. Yaklaşık 3 aydır çocuğunun ne sesini duydu ne de yüzünü gördü.

Gazinin babası da söz konusu olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Yaralı bir insanı terk edip gitmenin cezasını onların çekmesi lazım." dedi.

Haberin Videosu: TIKLAYIN

 

 

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir