Suriyeli Tamirci kılığındaki İŞİD infazcısı Terörist Bursa'da yakalandı

Suriyeli Tamirci kılığındaki İŞİD infazcısı Terörist Bursa'da yakalandı

Tüm dünyada savaş suçlusu olarak aranan terör örgütü DEAŞ'ın infaz timinde bulunan Abu Taki Alshamy kod adlı terörist, Bursa'da yakalandı. Doğalgaz tesisatçılığı yapan Suriye uyruklu teröristin yakalanmadan önce İnegöl'de normal hayatını sürdürdüğü öğrenildi.Terör örgütü DEAŞ komutanı ve infazcısı olan Y.A.A. Bursa  İnegöl ilçesinde yakalandı. 'Abu Taki Alshamy' kod adlı infazcının Deyrizor'a bağlı El Meadin ve El Bukemal bölgelerini sözde komuta eden üst düzey örgüt mensubu olduğu bildirildi.

Haberin Videosu TIKLAYIN

ORTAK OPERASYON İLE GÖZALTINA ALINDI

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü  yetkililerinden alınan bilgiye göre, tüm dünyada savaş suçlusu olarak aranan terör örgütü DEAŞ'ın infaz timinde bulunan Abu Taki Alshamy kod adlı Y.A.A. (50) isimli terörist, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü özel harekat ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonu ile İnegöl ilçesinde gözaltına alındı.

DOĞALGAZ TESİSATÇILIĞI YAPIYORMUŞ

Suriye uyruklu Y.A.A., Irak ve Suriye'de terör örgütü adına infazlar gerçekleştirmiş ve bu kanlı eylemleri sosyal medyadan da yayınlanmıştı. Bursa İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen teröristin sorgusunun devam ettiği bildirildi.Doğalgaz tesisatçılığı yapan DEAŞ'lı teröristin yakalanmadan önce İnegöl'de normal hayatını sürdürdüğü öğrenildi.kaynak:haberler.com 

 

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir