Suriye'den acı Haber 1 Askerimiz Şehit oldu 6 Askerimiz yaralandı

Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde daha önce teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Barış Pınarı Harekatı operasyonu fıratın doğusu  kırsalında pyd pkk terör örgütünün Eyt.bombalı tuzağı sonucu İsmail SARICAN Şehit oldu. Dörtyol Kuzuculu Kasabası Çat köyü nüfusuna kayıtlı olan şehidimiz Şırnaktan gecici görevle Afrinde görev yapıyordu 

Şehidimizin Ailesine Devlet Erkanı Tarafından Acılı Haber Verildi Şehidimizin Ruhu Şad Olsun

Kaynak:payas haber

 

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde daha önce teröristler tarafından yerleştirilen EYP'nin patladığı belirtildi. Patlama sonucu 1 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı kaydedilen açıklamada, yaralı askerlerin hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlandığı bilgisi verilerek, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Haber güncelleme:01.11.2019 – Saat:  08.55

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir