Şehit Babası Zeki Sekin Çanakkale'yi gezdi

Şehit Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, Çanakkale'ye gelerek hem şehri gezdi

Şehit Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, Çanakkale'ye gelerek hem şehri gezdi hem de birtakım ziyaretlerde bulundu. Çanakkale Şehit Aileleri Derneğinin daveti üzerine Çanakkale'ye gelen İzmir kahramanı Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, Dernek Başkanı Sabahat Korkmazdemir ile ilk olarak Troya Müzesi'ni gezdi. Müze Müdürü Rıdvan Gölcük ile bir süre sohbet eden baba Sekin, kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.Mehmet Zeki Sekin ve beraberindeki dernek heyeti Troya Müzesi ziyareti sonrası Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Jandarma Eğitim Alay Komutanı Ünal Hayal, Bölge Trafik Şube Müdürü Yasin Pala ve Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammed Mermer'i makamlarında ziyaret etti.

"Benim Fethi'm Türkiye'nin kalbinde yaşıyor" Ziyaretleri esnasında bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek günü ölümsüzleştiren Mehmet Zeki Sekin, Çanakkale ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Şehitler diyarı Çanakkale'ye Şehit Aileleri Derneği Başkanımız Sabahat Hanım'ın davetlisi olarak geldim. Bizi gezdiriyor, kendisine çok teşekkür ederim. Ben şehidimle gurur duyuyorum. Bu gurur tüm Türkiye'nin gururudur. Benim Fethi'm zaten Türkiye'nin kalbinde yaşıyor. Camisinde, hastanesinde, okulunda, parkında, kütüphanesinde, caddesinde, sokağında ismi yaşatılıyor. Yapanlardan Allah razı olsun, onun ismini ölümsüzleştirdiler" şeklinde konuştu.
"Biz onun her daim yanındayız" Mehmet Zeki Sekin'i Çanakkale'ye davet ederek tüm gün boyunca onun ziyaretlerine eşlik eden Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sabahat Korkmazdemir ise kendileri açısından çok önemli bir gün yaşadıklarını dile getirerek, "Mehmet Zeki amcamıza çok teşekkür ediyoruz. Biz davet ettik, sağ olsun geldi. Biz onun her daim yanındayız. Fethi Sekin'imizin son sözlerinden birini söylemek istiyorum; 'Yok mu şu kahpelere kurşun sıkacak insan?' Şehidimize tekrardan Allah'tan rahmet diliyoruz" diye konuştu.haberler.com

 

İlgili Haberler

Şehide Saygısızlık

Şehit Babası Hiç birini Fethi'den ayırt etmiyorum

Şehit Fethi Sekin'in mezar yolu yenilendi

Şehit Fethi Sekin Şehadetinin 3.yılında Anıldı

Şehit Fethi Sekin'in adı sokağa verdi

Şehit Fethi sekin anısına Halı saha Turnuvası

Şehit Babası Gençlere Vatan,Millet sevgisini anlatıyor

Şehit Babası Oğlunun adını taşıyan serginin açılışını yaptı

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir