Şehit Annesini dolandıran Sanığa 9 yıl hapis

Şehit Annesini Dolandıran Sanığa 9 yıl hapis

Eskişehir'de yaşayan 70 yaşındaki şehit annesi Havva Gündoğmuş'u arayarak fetullahçı terör örgütü yalanıyla 116 bin lira dolandıran tutuklu sanık Yusuf Yeşilyurt'a mahkeme 9 sene hapis ve 233 bin 500 lira para cezası verdi. 

Eskişehir'de şehit annesi Havva Gündoğmuş'u telefonla arayarak korkutup 116 bin lirasını dolandıran şahsın cezası belli oldu. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Yeşilyurt, şikâyetçi Gündoğmuş ve taraf avukatları katıldı.
Son sözü sorulduğundan suçlamaları kabul etmeyip beraat isteyen sanığa mağdur Gündoğmuş şunları dedi:

 "Olay günü ev telefonum çaldı. Bana 'senin bankada paran var' dedi. Şehit ailesi olup olmadığımızı sordu. Ben de 'şehit annesiyim' dedim. Bunu konuşurken biliyordu. Bankada param olduğunu biliyordu. Parayı çekmemi istedi. Baş komiser olduğunu söyleyerek, beni korkuttu. Tutuklanırım diye endişe ettim. Parayı bankadan çektim. Bana 'kimseye bir şey söyleme' dediği için kimseye bir şey demedim. Parayı çektim, arkamdan koşarak geldi. Devlet bankasına parayı yatıracaklarını, parada el izi alacaklarını söyleyerek tüm parayı aldı." 

Mahkeme heyeti sanığa nitelikli dolandırıcılık suçundan 9 yıl hapis, 233 bin 500 lira da para cezası verdi. 

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir