Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı anma etkinlikleri yapıldı

Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı anma etkinlikleri yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sarıkamış Şehitliği yürüyüşüne katıldı. HaberlerYapılan anma programı ile ilgili Kars Valiliği Açıklaması şu şekilde.Sarıkamış Şehitlerinin 106. Anma etkinlikleri, şehitlerimiz için 08.01.2021 Cuma günü Sarıkamış Kazım Karabekir Camii'nde okunan mevlid-i şerif programı ile başladı.  

Sarıkamış Ayyıldız Tören Alanında 09.01.2021 Cumartesi günü düzenlenen anma törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ve eşi Meral Öksüz Hanımefendi, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Dr.Adnan Ertem, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun tarafından çelenklerin sunumu ile başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Sarıkamış Harekatı'nın anlatıldığı sunum yapıldı.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından anma törenine gönderilen mesajın okunması, sırasıyla Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan konuşmaların ardından Sarıkamış Şehitleri anma yürüyüşü gerçekleştirildi. Ay-yıldız tören alanından Sarıkamış Şehitliğine kadar yapılan yürüyüşün ardından, şehitlikte düzenlenen törende Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra eller şehitlerimiz için semaya açıldı ve şehitlerimiz, fatihalar ve dualarla yad edildi.Sarıkamış Şehitliğindeki programın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından Sarıkamış Şehitleri anısına yapılan kardan şehit heykellerinin açılışı gerçekleştirildi.

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir