PKK’nın gençlik yapılanması KCK’ya yönelik operasyon düzenledi.

İstanbul’da terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması KCK’ya yönelik gece vakti özel harekât polislerinin de katıldığı geniş çaplı operasyon düzenlendi.

Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınırken, örgütsel dokümanların ele geçirildiği görüldü. Pencerelerden operasyonu görmek isteyen vatandaşları uyaran özel harekât polisleri içeri girmeleri için uyardı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütüne PKK'nın gençlik yapılanması KCK'ya yönelik operasyon düzenledi.

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Gece vakti önceden belirlenen adreslere eş zamanlı olarak baskın gerçekleştirildi. Özel harekât polislerinin de destek verdiği operasyonda, polisler evlere koçbaşı ile evlere girdi. Yapılan baskınlarda evlerde aramalar yapılırken, örgütsel dokümanlar ele geçirildi. 

Aramaların ardından polis ekipleri, şüphelileri gözaltına alarak sağlık kontrolünden geçirdi. Ardından şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

CAMLARDAN İZLEYENLERE İÇERİ GİR UYARISI

Operasyona destek veren özel harekât polisleri, sokakların giriş çıkışlarını tutarak kapattı. Pencerelerden operasyonu görmek isteyen vatandaşları uyaran özel harekât polisleri içeri girmeleri için uyardı.
Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.haber7

 

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir