Osmaniye Valisi’nden Şehit Aileleri ve Şehitliğe Ziyaret

Osmaniye Valisi’nden Şehit Aileleri ve Şehitliğe Ziyaret

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz Kurban Bayramı Sebebiyle il Şehitliğini ve ilde ikamet eden bazı Şehit Ailelerine ziyaretler gerçekleştirdi, ziyaretlerle alakalı valilik açıklamaları şu şekilde

Video için  TIKLAYIN

Vali Dr. Erdinç Yılmaz,   21.06.2020 tarihinde Peçe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ertuğrul Köse'nin ailesini Kurban Bayramı öncesinde Mevlana Mahallesindeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı. Ziyaret sırasında şehidimiz için Kur'an-ı Kerim okunarak, dua edildi.Şehidimizin annesi Fatma Köse, babası İsmail Köse ve Şehidimizin kardeşleri ile bir süre görüşen Vali Yılmaz,“Vatanımız için canlarını veren aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Mekânları cennet olsun, Cenab-ı Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur.  Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.” dedi.

Şehidimizin annesi Fatma Köse, babası İsmail Köse ve Şehidimizin kardeşleri, Vali Dr. Erdinç Yılmaz'a nazik ziyareti için teşekkür etti.Vali Yılmaz, ziyaret sonunda, şehidimizin annesi ve babasına Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 26.08.2016 tarihinde Şırnak'ın Cizre ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliğinin bulunduğu bina girişine bölücü terör örgütü mensupları tarafından patlayıcı yüklü kamyonla düzenlenen saldırı sonucunda şehit olan Polis Memuru Tayfun Doğan'ın ailesini Kurban Bayramı öncesinde Dumlupınar Mahallesindeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı. Ziyaret sırasında şehidimiz için Kur'an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Video İçin TIKLAYIN

Şehidimizin annesi Sıdıka Doğan, babası Yusuf Doğan ve Şehidimizin kardeşleri ile bir süre görüşen Vali Yılmaz, şehitlerimizin kıymetli ailelerinin her daim yanında olmanın bir vefa borcu olduğunu ifade ederek, “Şehitlik ölümlerin en şereflisi. Şehitlerimizin mekânları cennet olsun, Cenab-ı Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Devletimiz, şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.” dedi.Şehidimizin annesi Sıdıka Doğan, babası Yusuf Doğan ve Şehidimizin kardeşleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz'a nazik ziyareti için teşekkür ettiler.Vali Yılmaz, ziyaret sonunda, şehidimizin annesi ve babasına Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, Kurban Bayramı arifesinde Şehitliği ziyaret ettiler. Şehitlerimizin kabirlerine karanfillerin bırakıldığı ziyarette; Vali Yılmaz'ın yanı sıra Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Yener Demirel, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Güven Çelik, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz yer aldı. 

Video İçin TIKLAYIN

Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret öncesinde Enver-ul Hamit Camii Müezzin Kayyımı Yunus Önat tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu şehitlerimiz  için dua etti.  Yapılan duanın ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktılar.Ziyaret sırasında şehitlerimizin yakınları ile bayramlaşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Şehitlerimizin mekânları cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. ”dedi.

Yayına Veren: Editör

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir