Bakan Şehitlikle ilgili bu soruyu cevaplamadı

Bakan Şehitlikle ilgili bu soruyu cevaplamadı

Özel Haber İyi Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ 08.10.2021 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY'un cevaplaması istemiyle Esas Numarası: 7/52645 olan “Allahuekber Şehitliği'nin korunmasına ve restorasyonuna yönelik çalışmalara ilişkin” başlıklı yazılı soru önergesini yasal süre 15 gün olmasına ve bu sürenin çok fazla geçmesine rağmen Milletvekilinin yazılı soru önergesi başvurusuna cevap vermedi.

Soru Önergesi meclis kaydı için TIKLAYIN

Yazılı Soru önergesinin tam metni

Birinci Dünya Savaşında Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak amacıyla başlatılan Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit düşen Mehmetçikler anısına, Erzurum'un Şenkaya İlçesi Kurtboğan mevkiinde bulunan Allahuekber Dağları Milli Parkı içerisinde 2009 yılında Allahuekber Şehitliği yapılmıştır.Allahuekber Şehitliği'ni ziyaretim sırasında şehitliğin bakımsız halini üzülerek müşahede etmiş bulundum. Şehitliğin yolu, etrafı, kabirleri, tüm anıt içler acısı bir haldedir. Böylesi üzücü bir manzara neticesinde şanlı ecdadımız karşısında utandım.

Şehitlikle ilgili önceki haberimiz için TIKLAYIN

Aziz milletimiz vatanında hür ve bağımsız yaşasın, yüce devletimiz ebed müddet daim kalsın diyerek bu uğurda canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz için ebedi istirahatgahlarına önem vermek milli bilincimizin gereğidir.

Bu çerçevede,

1.Allahuekber Şehitliği neden bakımsız bırakılmış, gereken önem verilmemiştir?

2.Allahuekber Şehitliğinin ismine yaraşır bir şekilde muhafaza edilmesi için çalışmalarda bulunacak mısınız?

3.Erzurum'da bulunan diğer şehitlikler ile tarihi ve kültürel yapıların korunması ve restorasyonu bağlamında yürüttüğünüz çalışmalar nelerdir?

Yayına veren:Editör

Yorumlar

Bu haber için hiç yorum yapılmamış

Sizde yorum yapın

Mail adresiniz yorumunuz yanında gösterilmeyecektir